а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

штанца

штанцаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 50882
Произведува брзо, сериски.
Англиски: stamp Германски: stanzen
Употреба: Разговорно
Примери:
Штанца пари.