а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

штампосува

штампосуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
1. печати, отпечатува
Англиски: print Албански: printoj, shtyp
Употреба: Архаизам
2. (се штампосува) се отпечатува
Англиски: print Албански: printohet, shtypet
Употреба: Архаизам