а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

штампа

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 32069
1. Икона или некој друг лик втиснат на хартија.
Англиски: imprint Албански: stampoj
Употреба: Архаизам
2. Шара втисната на ткаенина.
Англиски: imprint Албански: ngulis
Употреба: Архаизам