а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шпионче

мн. шпиончиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 17155
1. шпион
Англиски: spy
Употреба: Деминутив
2. Отвор во вид на окце на влезната врата.
Англиски: peephole
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК