а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шперплоча

мн. шперплочи
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 33034
Танка дрвена плоча за изработување мебел, врати и сл.
Англиски: plywood panel
Употреба: Архитектура и градба
FlexiMac
 менување на македонски глаголи