а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шпациран

шпацираниот
Вид збор: Придавка
Што е испрекинат, потцртан со испрекината линија или изговорен испрекинато.
Примери:
шпациран текст
Изведенки
шпацирано прил.
Пример: Одговори шпацирано.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи