а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шпански

шпанскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 3579
Што е во врска со Шпанија и Шпанците.
Англиски: spanish
Примери:
шпански јазик
шпански грип
шпанска мушичка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК