а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шифриран

шифрирани
Вид збор: Придавка
Ранг: 13629
Напишан со шифра.
Англиски: encrypted Албански: i koduar, i shifruar
Употреба: Информатика , Лингвистика , Математика
Примери:
Шифрирано писмо.
Шифрирана телеграма.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи