а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шифоњер

мн. шифоњери
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 19129
орман, креденец
Англиски: cabinet Албански: dollap
Примери:
Алиштата се во шифоњерот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи