а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шитка

шиткаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 29818
1. фрла
Англиски: throw away Албански: hedh
Употреба: Разговорно
2. продава
Англиски: sell Албански: shes
Употреба: Преносно значење , Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК