а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ширум

Вид збор: Прилог
Ранг: 8015
широко
Англиски: wide
Примери:
Врата ширум отворена.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи