а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

широкоград

шитокогради
Вид збор: Придавка
Ранг: 27820
Кој е со широко срце; кој има широки погледи.
Англиски: generous
Примери:
широкограда понуда
FlexiMac
 менување на македонски глаголи