а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шеќеров

шеќерови
Вид збор: Придавка
Ранг: 47652
Кој што е од шеќер.
Англиски: sugary
Употреба: Народна поезија
Примери:
грутка шеќерова
FlexiMac
 менување на македонски глаголи