а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шефовски

Види и: шеф (м.)
шефовска
Вид збор: Придавка
Ранг: 42160
Што се однесува на шеф.
Примери:
Шефовско место.