а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шефица

мн. шефици
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 33169
1. жена шеф
Англиски: chief Албански: shefe
2. жена на шеф
Албански: grua e shefit
Употреба: Разговорно