а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шеријатски

шеријатскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 27394
Што се однесува на шеријат.
Употреба: Правда , Религија
Примери:
шеријатско право
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК