а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шегобиец

мн. шегобијци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 25602
Оној што сака да се бие шега со другите.
Англиски: joker
Изведенки
шегобијка ж.
мн. шегобијки