а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шегобиен

шегобијна
Вид збор: Придавка
Ранг: 36380
подбивен, исмејувачки
Примери:
шегобијни зборови.
Изведенки
шегобијно прил.
Пример: Одговорил шегобијно домаќинот.