а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шверцер

мн. шверцери
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 21353
Контрабандист, оној што се занимава со шверц.
Англиски: smuggler Албански: kontrabandist, shvercer
Употреба: Економија , Правда
Изведенки
шверцерски прид.
шверцерскиот