а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

швајсува

швајсуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
заварува
Англиски: weld Германски: schweißen
Употреба: Технологија
Примери:
Ја швајсуваат металната ограда.