а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чувствување

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 7079
(се) чувствува
Англиски: feeling
Примери:
Чувствување (на) радост.
Чувствување (на) премореност.