а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чивитар

мн. чивитари
Вид збор: Именка, машки род
Оној што продава чивит.
Албански: çivitshitës
Употреба: Архаизам , Економија