а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

циција

мн. циции
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 24591
скржав, скржавец
Англиски: miser
Употреба: Разговорно
Примери:
Голем циција е тој, има змија во џебот!
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК