а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

цица

Види и: цицка (ж.)
мн. цици
Вид збор: Именка, женски род
цицка, дојка
Англиски: breast Албански: gji, sisë
Употреба: Анатомија , Дијалектен збор