а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

цеце-мува

Види и: цеце (ж.)
мн. цеце-муви
Вид збор: Именка, женски род
цеце
Англиски: Tsetse fly
Употреба: Зоологија , Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК