а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хороскоп

мн. хороскопи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 14552
Таблица на распоредот на ѕвездите според која средновековните астролози ја преткажувале судбината на луѓето.
Англиски: horoscope
Изведенки
хороскопски прид.
хороскиоскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи