а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хидрографија

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 41940
Дел од географијата што ги проучува и опишува водите на земјината површина.
Англиски: hydrography Албански: hidrografi
Употреба: Географија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК