а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хермафродитски

хермафродитска
Вид збор: Придавка
Ранг: 37538
Кој се однесува ни хермафродит.
Употреба: Биологија
Примери:
Хермафродитски црти.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК