а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хендикепиран

хендикепирани
Вид збор: Придавка
Ранг: 19787
1. Со физички или ментален недостаток.
Англиски: disabled
Употреба: Медицина
2. Во подредена или неповолна положба.
Англиски: handicapped