а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хеленистички

хеленистички
Вид збор: Придавка
Ранг: 37379
Што е во врска со хеленизмот.
Англиски: hellenistic
Употреба: Историја
Примери:
Хеленистичка култура.