а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фригидност

(едн.) фригидноста
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 50953
Студенило, полова рамнодушност.
Англиски: frigidity
Употреба: Медицина