а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

формулар

мн. формулари
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 11651
Примерок со графи и прашања што се пополнуваат.
Англиски: form
Примери:
Го пополни формуларот.