а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

феферон

мн. феферони
Вид збор: Именка, машки род
ситно луто пиперче
Англиски: peperoni
Употреба: Гастрономија
Изведенки
феферонче ср.
мн. феферончиња
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК