а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

феноменологија

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 23832
Дел од филозофијата што се занимава со структурите на субјективното искуство и свеста.
Англиски: phenomenology
Употреба: Филозофија
Изведенки
феноменолошки прид.
феноменолошкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК