а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фат

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 15579
(од фати) вештост
Англиски: skill
Примери:
Нема фат во работата.
Зависи каков ти е фатот во работата.