а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фаличен

фалични
Вид збор: Придавка
Ранг: 26381
Кој има некаков недостаток, со мана.
Англиски: faulty
Примери:
фаличен штоф