а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

уште

Вид збор: Честичка
Ранг: 6222
За потсилување: озгора на тоа.
Англиски: plus
Примери:
Ти уште и се лутиш!
И ти уште го жалиш!
Уште само тоа ни треба!
И кој уште?
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК