а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

улави

(се) улават
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 51648
лудува, се будали
Англиски: fool
Примери:
Не улави се.