а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тутуле

мн. тутулиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 35941
Оној кој е ограничен, културно или ментално.
Англиски: dope
Употреба: Разговорно
Примери:
Тутуле - бале!
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК