а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тревар

мн. тревари
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 8568
Човек што ги познава тревките, собира и лечи со тревки.
Англиски: herbalist
Изведенки
треварка ж.
треварката
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК