а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

топуска

мн. топуски
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 38293
1. Игла со главичка.
Англиски: pin Албански: karficë
2. Тег на кантар, на часовник и сл.
Англиски: weight Албански: peshojë
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК