а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

токсичен

токсична
Вид збор: Придавка
Ранг: 27550
Што се однесува на токсини.
Англиски: toxic
Употреба: Екологија , Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК