а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ткајач

мн. ткајачи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 24137
Лице што ткае.
Англиски: weaver Албански: endës
Употреба: Економија