а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

титанит

Вид збор: Именка, машки род
1. вид минерал
Латински: CaTiSiO5 Англиски: titanite Албански: titanit
Употреба: Геологија
2. Вид силен експлозив.
Албански: titanit
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК