а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

терапевтски

терапевтска
Вид збор: Придавка
Ранг: 24000
1. Наменет за лекување на болести.
Англиски: therapeutic
Употреба: Медицина
2. Што има лековито дејство.
Англиски: healing
Употреба: Медицина
Изведенки
терапевтски прил.