а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тепање

тепањето
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 6768
1. удирање
Англиски: beating Албански: goditje
2. убивање, убиство
Англиски: killing Албански: vrasje
3. победување, совладување
Англиски: overcoming Албански: ngadhnjim
4. Борба или судир со тепање.
Англиски: fight Албански: përleshje