а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

текстуален

текстуални
Вид збор: Придавка
Ранг: 13258
1. Што се однесува на текст, што содржи текст.
Англиски: textual
Примери:
Текстуални разлики.
2. буквален
Англиски: literally
Изведенки
текстуалност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК