а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

текстилен

текстилни
Вид збор: Придавка
Ранг: 16077
Што се однесува на текстил, кој е од текстил.
Англиски: textile Албански: e tekstilit
Употреба: Економија
Примери:
Текстилна фабрика.
Текстилна индустрија.
Текстилни стоки (текстил).
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК