а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тебдил

Вид збор: Прилог
Ранг: 32718
скришно, преправено, преоблечено
Англиски: incognito Турски: tebdil
Употреба: Архаизам
Примери:
Се сторил тебдил и така поминал.