а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тврдоглавост

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 12400
Карактеристика на тој што е тврдоглав.
Англиски: stubbornness
Примери:
Тој е познат со својата тврдоглавост.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК